Jadłospis

Plastelinowe wyklejanki

Karty pracy do wyklejania plasteliną, to świetna propozycja dla wszystkich dzieci. Działania twórcze, lepienie, ugniatanie, manipulowanie i wyklejanie rozmaitych plastelinowych kolaży daje dzieciom bardzo wiele możliwości. 

Szablon w kształcie tęczy świetnie nadaje się nawet dla maluszków. Taki szablon z pewnością ułatwi zabawy z plasteliną i zachęcie malucha do twórczej pracy.

TECZA.doc

Kolejny szablon to jesienny liść. Choć może to być również liść w różnych odcieniach zieleni. Zachęcam do takiego eksperymentowania i łączenia kolorów tworząc różne odcienie. Wybranymi kolorami wyklejamy liścia i na koniec możemy przyklejoną plastelinę rozetrzeć. Zarys liści robimy za pomocą kredki, ołówka lub wykałaczki.

LISC.doc

Ostatnia propozycja jest już znacznie bardziej skomplikowana i pozwala uzyskać różnymi technikami zupełnie odmienne efekty. Dzieci samodzielnie wybierają i łączą kolory przyklejając kulki, paseczki i wzorki. Plastelinę możemy rozcierać i rysować po niej tworząc na tworzonej pracy fakturę. To doskonała propozycja dla starszych dzieci. Warto taką pracę robić na sztywnej kartce z bloku technicznego. Z pewnością dzieci zachwycą się efektem końcowym. To świetna alternatywa dla farb i pasteli, choć możecie również łączyć techniki, na przykład używając też kredek, ołówka ,czy farby w połączeniu z plasteliną.

SOWA.docSprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 aktualnosci