Jadłospis

Grupa V

 

Jesteśmy grupą dzieci 5-6 letnich.

Nasza grupa jest żywiołowa i bardzo sympatyczna. 

    Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w zajęciach oraz zabawach dowolnych. Jesteśmy już starszakami, więc przygotowujemy się systematycznie do roli ucznia. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrujemy, skupiamy uwagę i zapamiętujemy nowe treści. Każdy starszak w naszej grupie zna kodeks przedszkolaka i stara się przestrzegać zasad. Lubimy bawić się z naszymi kolegami w kącikach zainteresowań, bo są ciekawe i znajduje się w nich wiele zabawek. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej  lub bajek.

Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała :)


przedwczoraj

Marzec

Tematyka tygodniowa:

w poprzednim miesiącu

Sport to zdrowie

Po ciężkiej pracy z zajęć matematycznych, czas na gimnastykę.  A nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie :). Przy okazji uczymy się zdrowej rywalizacji oraz świetnie się bawimy :)Biblioteka

Jedną ze sprawdzonych form rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest wizyta w bibliotece by poznać zawód bibliotekarza. Spotkanie grupy V oraz VI miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Dzieci  zapoznały się  z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie przedszkolaki dowiedziały się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Na zakończenie wypożyczyliśmy aż 4 książki, które w najbliższym czasie mamy zamiar przeczytać.