Jadłospis

Grupa V

 

Jesteśmy grupą dzieci 5-6 letnich.

Nasza grupa jest żywiołowa i bardzo sympatyczna. 

    Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie przychodzą do przedszkola i uczestniczą w zajęciach oraz zabawach dowolnych. Jesteśmy już starszakami, więc przygotowujemy się systematycznie do roli ucznia. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrujemy, skupiamy uwagę i zapamiętujemy nowe treści. Każdy starszak w naszej grupie zna kodeks przedszkolaka i stara się przestrzegać zasad. Lubimy bawić się z naszymi kolegami w kącikach zainteresowań, bo są ciekawe i znajduje się w nich wiele zabawek. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej  lub bajek.

Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała :)


w tym tygodniu

Co przyciąga magnes?

 W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy pewne doświadczenie.  Dzieci otrzymały jeden magnes i przeprowadziliśmy prosty eksperyment. Sprawdzaliśmy za pomocą dotyku, które przedmioty znajdujące się w sali są przez magnes przyciągane, a które nie. OGŁOSZENIE

Od grudnia zajęcia matematyczne z projektu “Przedszkolny Inkubator Przedsiębiorczości

w poprzednim tygodniu

Grudzień

Tematyka tygodniowa: Nasze zabawy

W przedszkolu spędzamy bardzo dużo czasu!Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Pluszowych zabawek niestety nie było, ale udało nam się zrobić Misia Zdzisia :).  Pani zapoznała nas z historią powstania święta, obejrzeliśmy transmisję on-line, zrobiliśmy opaski misiowe na głowę oraz bawiliśmy się przy piosenkach.