AKCJE CHARYTATYWNE

 

"Góra Grosza"


Góra Grosza polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom, że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.

 

,,POLA NADZIEI”


Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania, mająca na celu rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie. Organizatorem i koordynatorem akcji w Polsce jest Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki
w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Głównym celem jest propagowanie idei ruchu hospitacyjnego oraz czynne pomaganie dzieciom nieuleczalnie chorym.

Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci wraz z Fundacją Podlaskie Hospicjum Onkologiczne, działającą w Nowej Woli, zorganizowała tą akcję na Podlasiu.

„Pola Nadziei” to kampania przebiegająca w dwóch etapach: jesiennym i wiosennym. Elementem kampanii jesiennej było sadzenie żonkili (międzynarodowego symbolu nadziei). Było to symbolicznym aktem solidarności z umierającymi. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną - są rozdawane w ulicznych kwestach, a w ten sposób pozyskane fundusze pozwalają na zaspokojenie wszelkich potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Piękne żonkile przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.Corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy organizowana jest zbiórka słodyczy dla dzieci i rodzin z Białostockiego Hospicjum.

W ramach kampanii ,, Pola Nadziei” organizowany jest konkurs plastyczny w którym udział mogą wziąć wszystkie dzieci.

Ubiegłoroczne działania poparła Pierwsza Dama Anna Komorowska, władze naszego miasta oraz województwa.Hospicjum prowadzone jest przez Fundację "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. 

Działania ukierunkowane są na dobro chorych dzieci, w tym właśnie na podopiecznych hospicjum. Opieka nad nieuleczalnie chorymi pacjentami finansowana jest głównie z darowizn.Szczegółowe informacje o Fundacji, Hospicjum, zespole lekarzy i pracowników oraz o ich podopiecznych, znajdziecie na: www.pomozim.bialystok.pl

Dane fundacji:

FUNDACJA “POMÓŻ IM”

na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci

ul. Gen. Fr. Kleeberga 8

15-691 Białystok

NIP 542-305-57-55

REGON 200166740

Konto, na które możecie wpłacać pieniądze:

BANK MILLENNIUM, nr konta 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536