Przedszkolaki świętują "Dzień niezapominajki"

Święto Polskiej Niezapominajki uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Święto Niezapominajki obchodzone jest 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach małe niebieski kwiatki. Święto to ma przypominać o tym, aby pamiętać o pięknie naszego kraju, regionu i szacunku do przyrody.  Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, ważnych osób, miejsc.

Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta. Dzieci wysłuchały wiersza M. Konopnickiej "Niezapominajka", malowały farbami, a na zakończenie przedszkolaki zasadziły sadzonki pięknych niezapominajek w przedszkolnym klombie. Będą nam one przypominać, jak ważne jest dbanie o przyrodę. Mamy nadzieję, że Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15